Sevdiğim Sözler

“Birisini sevmek ne demek bir bakalım.
Bir insanı gerçekten sevdiğinizde, onda şekli ile alakası olmayan bir şeyin farkında olursunuz. O insanın özünün farkında olursunuz. Ve sizin kendi özünüz, varlığınız, bilinciniz onunkinin farkında olur. Ve bu öz her insanın içinde var olan kutsallıktır. Yani bir insanı sevdiğinizde aslında onun içindeki kutsallığı seversiniz.

O kişiyi sevmezsiniz. Eğer kişiyi severseniz bu egonun işidir. O zaman şeklini seversiniz.

O insanın içindeki şekilsiz olanı, kutsallığı değilde, kişiyi severseniz, bu aşk egonun aşkıdır. Ve egonun aşkı, hakiki aşktan çok farklıdır. Egonun aşkı muhtaçlıklarla doludur ve der ki “Sen de beni sev, yoksa müthiş sinirlenirim…” ” (Eckhart Tolle)

„Peki ama ya düşersem?“

„Aaa.. ama tatlım, ya uçarsan?“  (Erin Hanson)

 

„Kendimizi sevmediğimiz sürece, başkalarını gerçekten sevemeyiz. Aksi
takdirde, bizim sevgi olarak adlandırdığımız şey bağımlılık, alışkanlık
ya da muhtaçlıktır.“ (Louise Hay)

 

„Gerçek benliğiniz, yani ‘Öz’ünüz, ruhunuz tüm bunlardan özgürdür. Eleştiriye kalbi açıktır, herhangi bir mücadelede korkusuzdur, kendini kimseden aşağıda hissetmez. Buna rahmen mütevazıdır, kendini kimseden üstün hissetmez, çünkü herkesin kendi benliği ile aynı olduğunu, farklı kabukların altında aynı ‘Öz’ olduğunu bilir.“ (Deepak Chopra)

 

„Öyle sev ki sevdiğin insan kendisini özgür hissetsin.“ (Thich Nhat Hanh)

„Duyduğumuz hiçbir şey hakikat değil, sadece fikirdir. Gördüğümüz herşey gerçek değil bir bakış açısıdır.“ (Marcus Aurelius)

 

„Kapıdan dışarıya beni özgürlüğüme götürecek geçite doğru cıkarken, şunu biliyordum ki, eğer öfkemi ve nefretimi geride bırakmazsam daima hapiste kalacaktım.“ (Nelson Mandela)

 

„Kar ağaçları ve tarlaları sevdiğinden mi acaba, onları nazikçe öpüyor? Sonra bembeyaz yorganını üstlerine örtüyor ve belki de, „Uyuyun, canlarım, yaz yeniden gelene kadar.“ diyor.“ (Lewis Carroll)

„En iyi lider varlığı belli olmayandır, işi bittiği, amacına vardığında, diyecekler ki: biz bunu kendimiz yaptık.„ (Lao Tzu)

 

„Bizim en derin korkumuz yetersiz olmak değildir. En derin korkumuz sınırsız güce sahip olmamızdır. Bizi en çok korkutan karanlık yanımız değil, aydınlık yanımızdır.„ (Marianne Williamson)

 

„En büyük fetih mücadele etmeden kazanılır, en başarılı yönetici emretmeden yönetir.„ (Lao Tzu)