Genel · Hayatım

Kelebek gibi olmak

Bu sene kendime kelebeği örnek alıyorum. Her ihtiyacım olduğunda aklıma kelebekler getireceğim. Belki sadece bu sene de değil, daha uzun bir süre için. Taa ki başka bir kelimenin daha uygun olduğunu düşüneceğim an’a kadar.

Çok sevdiğim arkadaşımın önerisiydi aslında ve ilk duyduğumda fazla oralı olmamıştım, çünkü aklımda başka bir mutluluk simgesi vardı. Sonrasında baktım ki kelebek kelimesini düşündükçe her seferinde içimi mutluluk sarıyor, onun benim için daha doğru bir seçim yaptığını anladım.

Neden mi kelebek? Çünkü değişik değişik çok sevdiğim özellikleri çağrıştırıyor.

∞ Kelebek deyince aklıma hafiflik ve özgürlük geliyor. Günlük hayatımda da bu duyguları sık sık tatmak istiyorum.

∞ Etrafları güzellikler ile dolu. Rengarenk çiçeklerin arasında uçuşuyorlar. Güzel ortamlardan büyük zevk alıyorum. Elimde degil. Ruhum dinleniyor :) Herkes böyle zaten diyeceksiniz, ama gözledim yeterince öyle olmayan insanlar da var. Onların da içi o kadar zengindir ki eminim, güzelliği dışarıda aramıyorlardır.

∞ Birbirinden güzel çiçeklerden balözü emip besleniyorlar. Ben de sevdiğim yazarların fikirlerinden ilham almayı çok seviyorum. Bunlar benim balözüm. Aynı anda 4-5 kitabı birden okuyorum. Her odada, çantamda ayrı kitaplar hazır durumda bekliyor oluyor. O an canım hangisini çekiyorsa onu okumaya devam ediyorum.

∞ Bilim adamlarına göre, aslında uçmamaları gerekiyormus. Bir düşünsenize, etrafınızın size kaç sefer “Bu imkansız, yapılamaz. Yok artık!” dediğini? Kelebek de işte aldırmadan uçuyor. Zaten bilim adamlarının dediğinden habersiz. Aldırmamak istiyorum bende.

∞ Tırtıl halinde büyüyorlar. Zor dönemlerden geçip te kelebek olup etraflarına güzellik katıyorlar. Hepimiz öyle değil miyiz zaten? Her birimiz hayatımızda belli zorlukları aşarak, rahata kavuşuyoruz.

∞ Kelebek deyince aklıma Bordeaux´da kelebeğin gelip yüzümün önünde dans edişi ve o anki ani mutluluk ve coşku duygusu geliyor. Kahkaha, neşe, keyif. Ne güzel bir andı.

∞ Ve kelebek deyince Omaha’daki hayvanat bahçesinde gezdiğim kelebeklerin yetiştirildiği sera geliyor aklıma. Huzur verici bir yerdi, rengarenk, ve he boyda kelebekler ile dolu cennet gibi bir yer. Hiç çıkmak istememiştim.

Herkese mutlu uçuşlar diliyorum bu sene ve ötesinde.

Kelebek gibi olmak” için 6 yorum

 1. Kelebek yazına bayıldım tek kelimeyle harika😍 Bu arada Fethiye de Kelebekler vadisini görmüşmüydün şahane bir yer görmediysen gitmeni tavsiye ederim 😘

  Beğen

 2. En çok şuna bayıldımm :) ” Bilim adamlarına göre, aslında uçmamaları gerekiyormus. Bir düşünsenize, etrafınızın size kaç sefer “Bu imkansız, yapılamaz. Yok artık!” dediğini? Kelebek de işte aldırmadan uçuyor. Zaten bilim adamlarının dediğinden habersiz. Aldırmamak istiyorum bende.”

  Beğen

  1. Teorim doğrulandı yine. Ilham perisi aynı anda birçok insanı birden öpüyor aynı konuyla :) Çok teşekkür ederim. Güzel ruhuna selamlar, sevgiler. Ve tabii ki kullanabilirsin 💛💛💛

   Liked by 1 kişi

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.